Home / Blog Roku 2015

Blog Roku 2015

Kochani!

No to się podziało!

„Somos Dos” zdobył PIERWSZE miejsce

w kategorii: Podróże

w konkursie „Blog Roku 2015”,

wówczas, gdy my – zupełnie tego nieświadome – świętowałyśmy z Gajką domniemywane 3-cie miejsce w uśpionym południowym słońcem, gwatemalskim Flores.

Na to konto zjadłyśmy gigantyczne lody, po czym złapałyśmy stopa do naszej docelowej, malusieńkiej miejscowości. I tam dopiero, kolejnego dnia moj telefon zlapał sieć. A z siecią – przyleciała nowina – jedna jedyna nowina – od mojej mamy – bo tylko z nią w zasadzie kontaktuję sie moim prościutkim telefonikiem. Laptop, którego używałam do pozostałych internetowych czynnosci od tygodnia leżał na dnie plecaka z przetrąconym sercem.  Nowiny w pierwszym momencie nie zrozumialam, dajac dowód swej ignorancji lub po prostu braku dostępu do wiadomości. Zaraz jak to? Wiec to były dopiero nominacje? Więc.. ogłosili zwyciezców?! Więc.. jesteśmy pierwsze!?

 

somos dos blog roku 2015 gala konkursu

Somos Dos  – Blog Roku 2015 w kategorii: Podróże

 

Dopiero teraz, tydzień później, siedząc w zacisznym pokoiku w meksykańskim Tulum mogę spokojnie popatrzeć w internetowe strony. Tak. Jestesmy pierwsze. Blog, który tak naprawdę jest bardziej wariacją na temat naszej podróży, niż faktycznym blogiem podróżniczym zdobył pierwsze w swej kategorii miejsce.

 

 

I teraz własnie, oglądając tą statuetkę, a w zasadzie jej zdjęcie, myślami biegnę do Was, którzy towarzyszycie nam w tej podróży. Jesteście dla mnie troszkę jak duchy – pojawiacie się niezauważeni, rozgaszczacie się na moment, by potem równie niezauważalnie zniknąć. Czasem tylko ktoś z Was skrobnie komentarz pod tekstem czy napisze krótkiego maila. Jestescie dla mnie jak te dobre duchy, które – choć niewidoczne, wspierają nas siła, myślą i słowem. Ten konkurs dopiero sprawił, że część z Was ściągnęła czapkę niewidkę uświadomiając mi, że w tej podróży wcale nie jesteśmy takie same.

Za to piękne odkrycie,
i za to, że towarzyszycie nam w Drodze,

dziękuję..