Home / Ameryka / Kolumbia / Chciałabym mieć więcej pieniędzy…

Chciałabym mieć więcej pieniędzy…

Chciałabym mieć więcej pieniędzy.

Nie zmieniałabym mojego stylu podróżowania, ale nie musiałabym szukać najtańszej z najtańszej garkuchni. Mogłabym wynajać konia z przewodnikiem na trekking, zapłacić drogie wstepy i spokojnie kupić nam bilet na autobus, bez targowania sie o każde peso. A potem – duże lody. Mogłabym kupować jogurty, bańki mydlane i kolorowe czekoladki, a nie wciaż powtarzać, ze ich nie potrzebujemy. I wreszcie – mogłabym robić prezenty moim couchsurferowym hostom.

Ot, chociażby dziś zamieszkałyśmy z rodziną – samotna mama i trójka nastoletnich dzieci. Bida w domu, aż sie serce ściska, a oni dzielą się wszystkim co mają. I tylko od czasu do czasu mamie sie wysmykuje, ze cieżko, ze liquadora (blender) zepsuta, ze światło nie działa, bo kabel się spalił, a nie ma kasy na elektryka.

Chcialabym mieć więcej pieniędzy. Wówczas pod pretekstem zrobienia soku naprawiłabym liquadorę, a pod pretekstem czytania w nocy – zawołałabym elektryka, by zreperował światlo. A tymczasem, co ja moge zrobic z tymi śmiesznymi 6 dolcami na dzień, które każda z nas ma do dyspozycji? Przygotować spagetti na kolacje dla wszystkich.

I tyle.

Nic wiecej.

 

 

Chciałabym mieć więcej pieniędzy. Peso columbiano, żr - internet

Chciałabym mieć więcej pieniędzy. Peso columbiano, żr – internet.

 

 

About Somos Dos - Migawki z podróży Małej i Dużej

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
x

Check Also

Blog Roku 2015 – rzut oka za kulisy

O początkach pisania bloga przeczytasz TUTAJ.  W zasadzie fanfary przebrzmialy juz dawno, ...