nie przegap
Home / Ameryka / Gwatemala / Imiona

Imiona

W Ameryce Łacińskiej w zasadzie nie ma dużych ograniczeń w nadawaniu imion dzieciom, w związku z czym fantazja rodziców nie zna tu granic. I pal licho, jak jest to tylko Madrugada (świt), Leidi (dama) czy Lago (jezioro). Pal licho, jak to są tylko imiona obcojęzyczne, jak Yeison czy Yeferson (pisownia tutejsza, wymowa tamtejsza). Ale co powiecie na Uesnavi?

Czyż to nie urocze nosić imię amerykańskiej Marynarki Wojennej?:)))

 

dziewczynka-edited

 

 

 

About Somos Dos - Migawki z podróży Małej i Dużej

Dodaj komentarz

11 komentarzy do "Imiona"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
piotr
Gość
Wsród rdzennej ludności stanów południowych Meksyku panuje zwyczaj, że dziecku nadaje się imię świętego przypadające w dniu jego urodzin. Popularne są tu kalendarze ścienne znane z PRL-u gdzie pod data umieszczono nie tylko imię ale i nazwy przypadających tego dnia świąt państwowych jak Dzien Niepodległości ( w skrócie Dia de la Indep czy Rocznicy Rewolucji ( w skróciie Ave de la Rev). Ponieważ autochtoni często nie mówią po hiszpańsku ich córki i synowie otrzymują imiona, które są skrótami świąt państwowych – Avedelarev czy Diadelaindep. Słyszałem o młodzieńcu o uroczym imieniu Expriopdelpetrol co jest skrótem od Expriopiacion del Petroleo czyli nacjonalizacji… Czytaj więcej »
Milla
Gość

A mi się to podoba. Kiedyś czytałam artykuł o meksykańskiej rodzinie, gdzie dziewczynki miały imiona: Maria Jesus i Makarena 🙂

U nas podobnie jest w społecznościach Romów. Dowolność w nadawaniu imion powoduje, że dorośli jako pełnie imiona mają np. Niunia czy Heniek. Ewentualnie Prince, Princessa czy Tiger. Choć tak, skąd pochodzę, był zwyczaj nadawania dzieciom romskim dwóch imion – pierwszego ichniejszego, a drugiego polskiego.

Krzysiek
Gość

Bardzo ciekawe, nie wiedziałem o tym. Chętnie przejrzałbym spis najciekawszych 🙂 żeby wpaść na Uesnavi trzeba mieć nie lada wyobraźnię!

Gość

Uesnavi… Brzmi nieźle i patronkę ma niczego

Basia
Gość

Uesnavi… Brzmi nie najgorzej i patronkę ma niczego😉

Gość

Uwielbiam Yesi , Maykel , Estif … Bajer normalnie z tymi imionami.

Gość

Hihi, taki film kiedyś był o dziewczynie, która się nazywała Madeinusa:)

mama Gajki
Gość

jedno imię najpiękniejsze 🙂

lavinka
Gość

No proszę, a u nas śmieją się z Dżesik i Brajanków. A jednak może być gorzej… O_o

x

Check Also

Tepic

  U Christiana, wesołego studenta tepickiej stomatologii spędziłyśmy cztery dni, ostatecznie przygotowując ...