Home / O nas

O nas

Mam na imię Asia, z wykształcenia jestem fizjoterapeutą, z zamiłowania podróżnikiem, fotografem, narciarzem (pom. instr. PZN) oraz terapeutą obrzęku limfatycznego. Od 2015 roku prowadzę bloga oraz stosowne socialmedia, a od 2020 roku także opowiadam o różnych aspektach podróży z dzieckiem na slajdowiskach, warsztatach i festiwalach.
 
Zawsze marzyłam o włóczędze po świecie, ale długo nie miałam na to odwagi. W pierwsze swoje podróże ruszyłam więc dopiero po studiach, najpierw w parze, potem sama. Poznawałam wiec kraje Europy Zachodniej i Wschodniej, a także Maroko, Gruzję, Turcję, Armenię, Rosję, Peru, podróżując niskobudżetowo, głównie autostopem, z namiotem, zawsze blisko ludzi.
 
Nabrane doświadczenia dodały mi odwagi do realizacji mojego drugiego, największego życiowego marzenia. 6 maja 2014 roku, wraz z moją 20-miesięczną córeczką wyruszyłam do Ameryki Południowej w długą podróż przez świat, która wciąż trwa.
 

Somos Dos - blog podróżniczy

 
 
Wraz z Maluchem podróżujemy niespiesznie, pracując po drodze oraz docierając do zachwycających miejsc, także zupełnie nieturystycznych. Gdzie nam się podoba – zostajemy na chwilę, zaprzyjaźniamy się z ludźmi, stając się częścią miejscowego życia, a potem ruszamy dalej, często ze smutkiem w sercu, przeczuwając że naszych dobrodziejów i przyjaciół nie ujrzymy już w życiu nigdy. Mając do dyspozycji dzienny budżet wysokości 23 PLN na osobę, podróżujemy najtańszymi środkami transportu, korzystamy z autostopu czy Couchsurfingu, przeżywając przygody i emocje, dla których warto było zanurzyć się w przestrzeń leżącą daleko poza strefą komfortu.
 
Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie nam w tej podróży towarzyszyć.

Ps. Po 6 latach podróży dookoła świata, zachwycającej, niespiesznej, przepięknej, koronowirus ściągnął nas do Polski. Mimo tego czuję w środku, że nasza podróż się wcale nie skończyła, bo dopóki żyjemy – ona wciąż trwa!..