Home / AZJA / Live z Meksyku 61 – niewolnicza praca dzieci w fabrykach odzieży w Bangladeszu

Live z Meksyku 61 – niewolnicza praca dzieci w fabrykach odzieży w Bangladeszu

Niewolnicza praca dzieci w fabrykach odzieży w Bangladeszu

Jeśli ciekawi Was – a bardzo zachęcam, by ciekawił – wątek pracy niewolniczej dzieci w fabrykach odzieży w Bangladeszu – skoczcie od razu do 0:30. Odnoszę się tu do rolki przygotowanej przez Marzenę Figiel-Strzałę, opublikowanej na jej instagramie oraz do komentarzy pod materiałem.

Rolka ta jest w zasadzie zajawką pełnego reportażu, który zostanie opublikowany na youtubie Marzeny, ( a mam nadzieję, że zostanie także pokazany przez telewizję), na tenże właśnie temat.

Zachęcam Was zarówno do posłuchania naszego live, jak i do zapoznania się z materiałami Marzeny, ponieważ wierzę głęboko, że jest to jeden z kroków prowadzących do zmiany losu tych dzieci. Wierzę, że docierająca do coraz szerszych kręgów świata wiedza o potwornych warunkach, w jakich dziewczynki i chłopcy z Bangadeszu szyją ubrania osiągnie w końcu masę krytyczną i ludzkie oburzenie oraz niezgoda finalnie doprowadzi do zmiany.

 

Fast Fashion Industry

Z Fast Fashion Industry, czyli firmami produkujących ubrania za parę złotych, związane są kolejne problemy. Mam tu na myśli zużywanie ogromnych zasobów wody i materiałów (uprawa bawełny, wycinka lasów pod uprawy oraz na materiały np. wiskoza, proces produkcji materiałów), a także wytwarzanie także ogromnej ilości zanieczyszczeń (chemia używana do barwienia, czy przechowywania materiałów/ubrań, CO2). Do tego dochodzi niewolnicza praca dzieci, głodowo opłacani dorośli pracownicy, w końcu – sterty nowych, niesprzedanych ciuchów, które zostają spalone, wyrzucone na wysypisko lub wysłane do krajów, które się na to godzą (i tam np. wyrzucone). 

Na świecie jest wystarczająco dużo ubrań

Z researchu internetowego wynika, że obecnie jest tyle ubrań na świecie, że w zasadzie moglibyśmy zatrzymać ich produkcję i nikt by na tym nie ucierpiał. Zachęcam z serducha, kupujmy uważnie produkty dobrej jakości, które FAKTYCZNIE są nam potrzebne. Najlepiej jednak kupujmy odzież używaną, wymieniajmy się odzieżą, albo po prostu – nie kupujmy, tylko używajmy zasoby, które mamy na maksa!

Na live zapraszam!

 

Będzie nam niezwykle miło, jak wesprzecie nasze działania drobną wpłatą na Patronite.pl/SomosDos lub postawicie nam kawkę w Wirtualnej Kawiarni: buycoffe.to/somosdos Gwarantuje Wam, że każdą złotówkę wykorzystamy bardzo, bardzo uważnie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
x

Check Also

lot do domu

365 dni pandemii

Dokładnie dziś, choć rok temu, na lotnisku w Abu Dabi po raz ostatni uściskałyśmy Firasa. ...