Korzystając z gościnności Asi i Gai, chcemy podzielić się czymś, co pomoże zaplanować wakacje wszystkim, którzy mają dość rutyny i pragną ruszyć przed siebie. Ale kim my w ogóle jesteśmy, żeby mówić do Was na blogu Somos Dos? Dzień dobry, tutaj Breakplan.pl – ekipa zapalonych planistów podróży, którzy mieli ogromną przyjemność kilka tygodni temu przeprowadzić wywiad z Asią i Gają (nie słyszeliście – to znaczy, że najlepsze przed Wami, wywiad odsłuchać możecie TU).
Jak dobrze wiecie, budżet wypraw Asi i Gai nie jest wysoki, a mimo to dziewczyny potrafią zapewnić sobie moc wrażeń! Od czegoś trzeba jednak rozpocząć planowanie: pierwszym krokiem jest znalezienie lotów, na które nie wydacie majątku, a zaoszczędzone pieniądze będziecie mogli przeznaczyć na kolejną podróż!
Tanie bilety do konkretnego miejsca
Zawsze pieczołowicie planujecie wszystkie szczegóły wyjazdów czy raczej chwytacie okazję i spontanicznie ruszacie w drogę? Wiecie dokąd chcecie jechać? Mamy dla Was 10 zasad szukania niedrogich biletów lotniczych, dzięki którym tanie podróże będą w zasięgu również Waszych rąk!
- Okres noworoczny, lipiec i sierpień to nie najtańszy czas na podróżowanie – unikajcie go, jeśli możecie pozwolić sobie na wyjazd w innym terminie.
- Najtańsze bilety na loty rejsowe znajdziecie z reguły na ok. 2 miesiące przed podróżą.
- Szukajcie w trybie incognito – linie lotnicze lubią Was śledzić i jeśli zobaczą, że wracacie po raz kolejny do tego samego wyszukiwania, to mogą podnieść ceny specjalnie dla Was.
- Znajdźcie najtańszy dzień na wylot – jeśli termin Waszego wyjazdu jest elastyczny, to ustawiajcie elastyczne daty lub korzystajcie z podglądu cen dla całego miesiąca, żeby zidentyfikować dni, w których loty są najtańsze.
- Sprawdźcie loty czarterowe (szczególnie, jeśli szukacie czegoś last minute!) – czartery nie zawsze muszą iść w parze z hotelem od biura podróży. Niektóre biura wyprzedają miejsca w samolotach w bardzo dobrych cenach na kilka dni przed planowanym odlotem.
- Polujcie na okazje – a w zasadzie to nie musicie robić tego sami, bo jest na rynku kilka zwariowanych na tym punkcie stron, takich jak na przykład nasza. Polubcie profile tych stron (np. nasz 🙂) i dodajcie notyfikacje, żeby nie przegapić super ofert, które są publikowane każdego dnia.
- Jak z Warszawy drogo, to może z Pragi lub Berlina? – często zdarza się, że dobrą cenę przelotów do określonego miejsca można znaleźć tylko z jednego konkretnego lotniska. Szukajcie miast, z których ceny na przeloty do destynacji Waszej podróży są najniższe!
- Drogie bilety do Barcelony El Prat? Sprawdźcie ceny do Barcelony Girony! Zawsze patrzcie na ceny lotów do kilku pobliskich lotnisk. Jeśli inne lotnisko jest jednak dużo dalej, to pamiętajcie o potencjalnie wyższych kosztach transferu!
- Bądźcie cierpliwi – znalezienie dobrej ceny za przeloty, to kombinacja wszystkich powyższych zasad. Żeby wdrożyć je w życie, trzeba spędzić nad tym parę, paręnaście…no, może parędziesiąt minut, żeby znaleźć coś sensownego.
- Bądźcie elastyczni – im mniej precyzyjny termin, czy kierunek podróży, tym większa szansa na dobrą cenę. Jeśli nie musicie, nie trzymajcie się ściśle jednego planu – dajcie się porwać chwili (a może cenie?)
Jeśli brakuje Wam cierpliwości, czasu lub jeśli to, co powyżej piszemy, to czarna magia – zgłoście się po pomoc do kogoś, kto Wam pomoże. Takich pomocników na rynku nie jest zbyt wielu, ale wśród nich znajdziesz nas – zerknijcie TUTAJ, żeby zobaczyć, czy znajdziecie u nas pomoc, której możecie potrzebować. Tak się składa, że znaleźliśmy już w naszej historii kilkaset fajnych okazji cenowych i pomogliśmy setkom osobom w zaplanowaniu super wakacji.
Dziękuję za cenne uwagi. Brakuje nam tylko jednego żeby to wszystko zastosować… Czasu!
Orientujecie się czy można komuś zlecić poszukanie tanich biletów w dłuższą podróż z przesiadkami? Planujemy w styczniu/lutym lecieć na Filipiny ale brakuje nam czasu żeby się tym wszystkim zająć. Będę wdzięczny jeśli zgłosi się ktoś kto chciały „dorobić do emerytury”.
Wydaję mi się, że są nawet firmy, które zajmują się takimi rzeczami. Szukaj wśród info brokerów. Możesz też przejrzeć loty na https://www.esky.pl/ , w ten sposób szybciej coś znajdziesz sam.
Z tym trybem incognito to taki mały mit – wystarczy w nim poszukać np lotów a na drugim komputerze obok w tym samy czasie zrobić to samo w trybie zwykłym. Zrobiłem mały test i wyszło to samo… na szczęście 🙂
U mnie opłaciło się planować podróż z dużym wyprzedzeniem. Dla bezpieczeństwa ubezpieczyłam wtedy bilet, bo termin był dosyć odległy, aż przeszło 9 miesięcy. Pomocne jest korzystanie z wyszukiwarek tanich lotów jak https://www.biletylotnicze.pl/ . Wtedy więcej ofert można porównać.
Szukanie biletów w trybie incognito, to jedna wielka bzdura, niepotrzebnie powtarzana; reszta słuszna. Pozdrawiam Dziewczyny!
Może i bzdura ale technicznie jak najbardziej możliwa do zrealizowania 🙂
Asiu, jesteśmy zaszczyceni obecnością na Twoim blogu i profilu. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie odkryć przed czytelnikami jeszcze nie jedną tajemnicę! Pozdrawiamy Was gorąco z zamglonej Warszawy!
Szerokiej podrozy i powodzenia z aparatem..
Dziekuje za wpis. Praktyczne porady, niektore sposoby stosowalam juz wczesniej. Nie wiedzialam jednak bp.o szukaniu w trybie incognito 🙂 Pozdrawiam 🙂