Home / Ameryka / Kolumbia / Tenis – Pasto

Tenis – Pasto

 

 

001

 

Po pełnej zawijasów drodze pokonywanej nowiutkim 4by4, okupionej kilkoma pawiami, które bynajmniej nie przeszkadzały w milej konwersacji z prowadzącym pojazd panem doktorem, dotarłyśmy do Pasto – niewielkiej, uroczej mieściny, z której niewiadomo dlaczego nabija się cala Kolumbia. Tamże, po kilku logistycznych wygibasach, odnalazłyśmy naszego couchsurfera i nasz malusieńki, pełny artefaktów pokoik. 

 

 

002

 

Carlos okazał się być przemiłym człowiekiem, a przy okazji – pasjonatem tenisu. I tak oto Mała i Duża otrzymały zaproszenie na swoje pierwsze zajęcia na korcie. 

 

 

003

 
A potem były zajęcia drugie i trzecie, i muszę przyznać, że mnie wzięło, szybciutko przypomniałam sobie, co tam na studiach jeszcze jeden z magistrów mnie nauczał i z prawdziwa przyjemnością, choć kompletnie nieprofesjonalnie poodbijałam sobie piłeczkę z Carlosem, z niekłamaną zresztą przyjemnością. A Gaj z radością biegał po korcie i zbierał to, co uciekło nam spod rakiety.  A mama obiecała sobie, ze gdy wróci do Polski, spróbuje podszkolić się w tym sympatycznym sporcie. Co Ty na to Iga Mężyk?  

 

 

004

 

Pasto to nie tylko tenis. To początek gór i górskich jezior. Przed Państwem Laguna de la Cocha, drugie największe jezioro Kolumbii.

 

 

005

 

A nad jeziorem wioseczka rodem z niemieckiego Schwarzwaldu.

 

 

006

 

Okolica do złudzenia przypominała mi nasze Mazury – bądź zimnym latem, bądź późną jesienią. I gdy znikali z zasięgu słuchu ludzie – czułam się jak w Polsce, w jej północno-wschodnim zakątku.

 

 

007

 

I tam, nad Laguna de Cocha spotkałam domek z moich marzeń.

 

 

008

 

A przy płocie innego domku rosło takie cudo. Przybyło chyba z kosmosu, innego wytłumaczenia nie mam. Zresztą cała ta okolicy była jak z innej bajki, z innego kraju, z innej strony świata. Inna i niezmiennie piękna.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Danka
Danka
4 lat temu

x

Check Also

Tylko jak tu pisać bloga?..

Z tym założeniem bloga wcale nie było łatwo. Gdy planowałam swą podróż, w myślach miałam ...