Home / Hongkong / Hongkong cz.1

Hongkong cz.1

Z Filipin wygonił nas kolejny tajfun i.. epidemia dengi. Wyjeżdżałyśmy po 8 miesiącach pobytu, z rozdartym pożegnaniami sercem, olbrzymim niedosytem, a jednocześnie z wielkim apetytem na nowe. Przed nami był kraina niezwykła – nowoczesna i świetnie zorganizowana, z innym systemem politycznym, mentalnością oraz z arcyciekawą kulturą i historią…

Przed nami był..

 

 

Nie na darmo mówi się, że najtrudniejszą rzeczą w podróży jest podjęcie decyzji. Długo rozważałam różne destynacje, biorąc pod uwagę wiele czynników, pasując się z sobą, ważąc argumenty za i przeciw.(klik) Kiedy jednak decyzje zapadły, wszystko zaczęło iść spokojnym, podróżniczym torem. 

Centralny Hongkong oszałamia. Nigdzie, w znanych mi miejscach świata, nie ma takiego zagęszczenia drapiących księżyc w pięty budynków, nigdzie nie ma tylu zaułków, schodów, uliczek, schodów, zakamarków, schodów, przejść tajnych i schodów, schodów, schodów.. I choć to miasto, wielkie, tętniące swoim rytmem, nie odrzuca mnie, a zachwyca kosmiczną architekturą, rozmachem, czystością oraz zielenią.

Pełno tu też perełek – pozostałości po innej epoce, niewidocznych na pierwszy rzut oka. Ale wystarczy zanurzyć się w wąskie uliczki, by Hongkong zaczął odsłaniać swe tajemnice: malutkie, stare świątyńki wciśnięte pomiędzy drapacze chmur, leciwe budynki, targi miejskie i tanie jadłodajnie, schowane w cieniu ekskluzywnych wieżowców.

Do tego wszędzie chińskie znaczki, z których nic nie rozumiemy, a które uruchamiają naszą wyobraźnię Co rusz sie zaśmiewamy, wymyślając co dany znaczek znaczy. Ku naszemu zdziwieniu większość spotkanych ludzi nie mówi po angielsku, więc codziennie mamy tu większe i mniejsze komunikacyjne wyzwania.

Hongkong, wrzesień 2019

? NASZE SOCIAL MEDIA

FACEBOOK (klik) – zapraszamy na codzienne relacje (Stories)

INSTAGRAM (klik) – zapraszamy codziennie na InstaStories

Wszystkie NASZE FILMY znajdziecie TUTAJ. (klik)

? SUBSKRYBUJ nasz kanał! Kliknij TUTAJ!

 

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem Airbnb – wykorzystując NASZ LINK (klik) dostaniesz zniżkę na pierwszą podróż w wysokości 100 zł i na dowolną atrakcje 35 zł. Jeśli go wykorzystasz, pomoże to i nam, bo pozwoli obniżyć koszty naszej podróży, dając nam możliwość odwiedzenia i opowiedzenia Ci o nowych miejscach. 

 

 

KLIKNIJ NA PATRONITE.PL (klik) I WESPRZYJ NASZĄ PODRÓŻ I ROZWÓJ KANAŁU!

 

 

 

 

 

Zdjęcia: Somos Dos i przyjaciele

Montaż: Paweł Klaczek „Zawsze w lewo”

Muzyka pochodzi ze strony: https://www.epidemicsound.com/referral/fnq7ym/

Fragmenty użyte w filmie:

https://www.epidemicsound.com/track/ipBzLUtq3N
https://www.epidemicsound.com/track/ZwWULyE692
https://www.epidemicsound.com/track/uig5yoIZtq
https://www.epidemicsound.com/track/AMNH0Sxwsw
https://www.youtube.com/watch?v=6Z_8WKoZIno
https://www.epidemicsound.com/track/pmOWlKKiyO

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
x

Check Also

Sir Lanka ODCINEK 1 Czy znalazłam swój raj

Sri Lanka. Raj na ziemi.

Od dawna tęskniłyśmy za słonecznym i spokojnym oceanem, ale wszędzie, gdzie trafiałyśmy, było coś nie ...