Home / AZJA / Kambodża / Patronite – zostań naszym MECENASEM!

Patronite – zostań naszym MECENASEM!

Kochani!

Po czterech latach podróży i 2,5 roku pisania bloga, odważyłam się podążyć za Waszą radą, która w prywatnej korespondencji przewijała się od już dawna.

Patronite! 

Patronite to platforma łącząca Autorów z Patronami, czyli osobami chcącymi wesprzeć ich finansowo. Pozwala ona na comiesięczny przelew dowolnej kwoty, a Autorzy mogą wykorzystać ja na potrzeby swojej działalności. Dzięki temu Autorzy  – czyli w tym przypadku my – zyskują szersze możliwości rozwoju, a Patroni – dostęp do nagród, a także świadomość realnego wspierania pasji innych.

Przyglądałam się temu pomysłowi i temuż portalowi z uwagą przez kilka miesięcy, a kilka tygodni temu, powoli i z namysłem zaczęłam stwarzać tam nasz profil, który został przez portal zaakceptowany i który możecie obejrzeć, klikając na TEN LINK.

Profil składa się z sekcji w której opisujemy krótko, co robimy, w jaki sposób chciałybyśmy dysponować ofiarowanymi nam środkami oraz w jaki sposób pragniemy odwdzięczyć się naszym darczyńcom. Na profilu znadziecie także zakładke galeria ze zdjęciami z różnych okresów naszej ponad czteroletniej już podróży przez świat.

Zapraszam Was więc serdecznie do wzięcia udziału w tym projekcie i do zostania NASZYM MECENASEM.

Brzmi ciekawie, prawda?

 

 

By stać sie naszym Mecenasem:

  1. Trzeba wejść na stronę patronite.pl, a nastepnie wejść w zakładke BLOG.

 

 

 

2. Odnaleść nas pomiędzy innymi blogami o najróżniejszej tematyce:

 

 

 

3. Po kliknięciu na nasz profil, otworzy się podstrona przeznaczona dla Somos Dos. Zapraszam Was serdecznie do przeglądnięcia jej – jest tam słowo o nas samych, jest też o tym, jak wydajemy fundusze, którymi nas wspomagacie, jest galeria ze zdjęciami z różnych okresów naszej wspólnej drogi przez świat i życie. 

Gdybyście zdecydowali się wesprzeć nas jakąś niewielką, akceptowaną przez Wasz budżet domowy sumą, kliknijcie, proszę w przycisk: zostań patronem…

 

 

 

4. … a wówczas Patronite przeniesie Was automatycznie na stronę rejstracji. Ma to sens, niestety, bo w grę wchodzić będą Wasze pieniądze.

5. Od tego momentu będziecie mogli się już logować, korzystając z formularza wyświetlającego się obok:

 

 

6. Po zalogowaniu się, zostaniecie przekierowani w to samo miejsce, w którym byliście poprzednio, czyli na nasz profil. Po lewej stronie zobaczycie listę progów oraz nagród, którymi chciałybyśmy się zrewanżować za Waszą hojność. By wybrać dany próg, wystarczy na niego najechać kursorem, a potem kliknąć w opcje: „zostań Patronem”.

 

 

 

7. Kolejne okno, które się otworzy, będzie wyglądało tak:

 

 

 

Tutaj możesz potwierdzić, lub zmienić próg subskrypcji (dół strony), a jeśli już decyzja została podjęta – strona zaprasza do jej finalizacji.

W tym momencie także, oznaczając lub nie okno wskazane strzałką, na liście Mecenasów możesz być wymieniony z imienia i nazwiska, lub też zostać Anonimowym Darczyńcą.

W tym momencie także możesz dokonać płatności wybierając opcję przelewu za pomocą:

  • konta PayPal – po kliknięciu zostaniesz przekierowany/a do strony PayPala, która umożliwia zalogowanie się na istniejące konto lub zarejestrowanie nowego (założenie i powiązanie z kartą płatniczą zajmuje 5 minut) – serwis bardzo sprawnie prowadzi przez kolejne kroki, które należy wykonać. 
  • tradycyjnie – po kliknięciu, zostaniesz przeniesiony/a na stronę podsumowującą. Możesz tu wybrać swój bank, z którego wykonasz przelew, a także okres, na jaki chcesz objąć nas swoja subskrypcją – np. jeśli zdecydujesz się na wsparcie na 3 miesiące, wybierając próg 5 zł – kwota przelewu wyniesie 15 zł.

    Uwaga! Przy planowaniu kwoty wsparcia bierzcie pod uwagę, że minimalny czasokres subskrybcji to 3 miesiące.

Po kliknięciu „Przejdź do płatności” zostaniesz przekierowany/a na stronę Twojego banku, która poprosi Cię o zalogowanie na konto i dokończenie płatność. Możliwa jest również płatność na poczcie lub z banku, którego nie ma na liście  – wystarczy wybrać pierwszy kafelek:

 

 

8. Jeśli wszystkie etapy zostaną zakończone pomyślnie, otrzymasz maila z potwierdzeniem – i wkrótce pojawisz się na stronie Patronite.pl jako nasz Patron! A do tego, oczywiście, pojawisz sie na blogu Somos Dos, wymieniony z imienia i nazwiska (chyba że zastrzeżesz sobie anonimowość), z podlinkowanym profilem/stroną/sklepem (jeśli wyrazisz taką wolę, oczywiście)

9. Patronite, jak wszystkie tego typu strony pobierają prowizję od przekazanej wpłaty. Obecnie wynosi ona 10% wpłaconej kwoty.

 

***

Jeśli z różnych przyczyn nie podoba Ci się koncepcja Patronite, lub masz do niej jakiekolwiek zastrzeżenia, a wciąż chciałabyś/chciałbyś nas wesprzeć finansowo – zaglądnij proszę do zakładki WSPARCIE (lub kliknij TU), gdzie znajdziesz zarówno nasz numer konta, jak i paypalowy adres.

Serdecznie dziękujemy, pozdrawiając wciąż z drogi!

Asia i Gaja

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
6 lat temu

Aaa to już rozumiem Twoje pytania „Co można w Polsce kupić za 5 zł…”

Somos dos - migawki z podróży Małej i Dużej
Reply to  Anonimowo

Dokladnie tak.. Wtedy juz zastanowialam sie czy I Jak tego Patronite ugryzc..

Anonimowo
6 lat temu
Reply to  Anonimowo

Somos dos – migawki z podróży Małej i Dużej No i świetnie ugryzłaś. Wielu Patronów życzę❤❤❤

Somos dos - migawki z podróży Małej i Dużej
Reply to  Anonimowo

Reniaczku – Patronie nasz kochany – DZIĘKUJEMY!!! <3

Anonimowo
6 lat temu

Świetny pomysł! Niedawno dowiedziałam
Się o Patronite, to dla Was swietne rozwiązanie, sensowne i przejrzyste. Niech się darzy!

Somos dos - migawki z podróży Małej i Dużej
Reply to  Anonimowo

Niech się darzy Dorotka, trzymajmy kciuki!.. <3

x

Check Also

Pogryzienie przez psa – co robić?

Pierwsza część tryptyku o pogryzieniu przez psa, szczepieniach i o tym, jak Khmerzy zapobiegają wściekliźnie. ...