Home / AZJA / Malezja / Jak dojechać z lotniska do Kuala Lumpur?

Jak dojechać z lotniska do Kuala Lumpur?

Jak dojechac z lotniska (KLIA1 – Kuala Lumpur International Airport) do Kuala Lumpur, ale tak by było najtaniej? – zastanowiałam się, mając przed oczami koszt jaki poniosłyśmy pół roku temu, używając KLIA Ekspress (szybki pociąg) O uszy obiła mi się wówczas opcja dojazdu  autobusem. Postanowiłam sprawdzić ten wątek.

Więc jak dojechać z lotniska do Kuala Lumpur ? Zasadniczo są trzy możliwości, z czego ostatnia jest zarówno dobra, jak i tania:

 

TAXI

Zwykła taksówka, Grab, Uber itp – oczywiście tak jest najwygodniej, czas przejazdu zależy od natężenia ruchu – trzeba liczyć przynajmniej godzinę, cena zależy od wielu czynników i oscyluje od 75 MR powyżej. Jeśli nie dysponuje się Grabem lub Uberem na swym telefonie, warto skorzystać z tzw pre-paid taxi. (opłatę uiszcza się na lotnisku, przy wyjściu są odpowiednie budki, łatwo je znaleść. W razie potrzeby zapytajcie obsługę o kierunek)

 

KLIA EKSPRESS

Czyli szybki pociąg  do KL Sentral – dużego hubu przesiadkowego w centrum miasta. Czas przejazdu 30 minut, cena: 55 MR/dorosły, 25 MR dziecko. Droga do KLIA Ekspress jest jasno oznakowana, w razie potrzeby można zapytać kogoś z obsługi. Na pokładzie jest działające WiFi. Rozkład jazdy i inne informacje znajdziecie na ich macierzystej stronie -> KLIA Ekspress(klik) 

Na KL Sentral można przesiąść się na świetnie działające metro (bardzo rozsądne ceny przejazdu!), jeśli jednak metro nie dojeżdża w pożądane miejsce i potrzebujecie jednak taxi, także na KL Sentral są stanowiska, gdzie można wykupić tzw. pre-paid taxi. (płaci sie za kurs z góry w okienku)

AUTOBUS

Czas przejazdu zależy od natężenia ruchu, średnio od 1h w górę, koszty dojazdu w różne miejsca Kuala Lumpur są zdecydowanie najprzyjaźniejsze (dzieci do 6 lat bezpłatnie), a obrazuje je zdjęcie poniżej:

 

bus airport KL timetable malaysia

Autobus Airport Kuala Lumpur – Kuala Lumpur City –  godziny odjazdu, ceny w poszczególne części miasta

 

By dostać się do autobusu, należy zejść na najniższy poziom głównego budynku lotniska, wyjść na zewnątrz, po czym przejść na drugą stronę ulicy (zdjęcie poniżej). Dojście jest dobrze oznaczone, w razie wątpliwości można zapytać kogokolwiek z obsługi o drogę.

bus airport kl malaysia terminal

Jak dojechać z lotniska do Kuala Lumpur? Najtaniej – autobusem! Na zdjęciu miejsce zakupu biletów i odjazdu autobusów na trasie Lotnisko Kuala Lumpur.

Autokary jeżdżą co 30 minut, od 5.30 am aż do 12.30 pm. Są duże i komfortowe, na pokładzie podobno jest wifi (w moim akurat nie było). Cena przejazdu jest bez wątpienia świetna, a zmęczony podróżą człowiek może spokojnie podrzemać na mięciutkich siedzeniach, bez martwienia się o zamkniętą w bagażniu walizkę.

 

bus airport KL Sentral Malaysia

Emocje związane z lotem z Kambodży bardzo wymęczyły Gaję, a autobus wiozący nas do centrum Kuala Lumpur idealnie nadawał się na drzemkę. /Jak dojechać z lotniska do Kuala Lumpur/

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
5 lat temu

Przydatne informacje, w KL będę w sierpniu.

x

Check Also

muesli breakfast

Muesli

Kuala Lumpur. Poranek. – Mamo?..  Co dziś zjemy?..  – pyta zaspanym głosem Gaj, wtaczając się ...